Daan Manneke

Kapelmeester van de ruimte



ruimten van ruimten
ruimten van ruime tijden
laat ons ver en langzaam zijn

J.C. van Schagen, 1891-1985


Agenda

2022

Januari
23
Promenade voor piano en violoncello Sacramentskerk Breda 16:00; Jelena Bazova piano, Joris van Haaften violoncello, met fotoprojectie
Februari
6
Mise-en-scène voor koor en gitaar, Sint-Vitus kerk, Feinsum/Finkum Leeuwarden 16:00; Stefan Gerritsen gitaar, Hollands Collecties vocaal

13
Mise-en-scène voor koor en gitaar, Oude Jeroenskerk Noordwijk 15:00; Stefan Gerritsen gitaar, Hollands Collecties vocaal

19
Promenade, statues et la fille voor piano, Sacramentskerk Breda 16:00; Jelena Bazova, piano Joris Van Haaften, violoncello; met fotoprojecties, piano en violoncello

27
Grote Archipel voor piano, Galerie Marzee Nijmegen, 15:00; Ralph van Raat piano
Maart
4
Organum Floridum voor orgel en basklarinet, Orgelpark Gerard Brandtstraat Amsterdam 20:00; Henny Heikens orgel, Jelte Althuis basklarinet 

5
Mise-en-scène voor koor en gitaar, Stevenskerk Nijmegen 20:00; Stefan Gerritsen gitaar, Hollands Collecties vocaal

19
Gedanken zu Bach AD 2020 voor piano, Driekoningenkerk Noordgouwe, 20:00; Hannes Minnaar piano
April
29
Trois petites symphonies voor orgel, Sint Gertrudiskathedraal Utrecht 20:15; Piet van der Steen, orgel
Mei
15
Bruiloftsmadrigaal voor sopraan violoncello en piano, St. Aegtenkapel Amersfoort 15:00; Henriette Feith sopraan, Lineke Lever piano, Sebastiaan van Halsema violoncello

21
Faux Bourdon voor viool, Grote Kerk (?) Veere 16:00; Ingrid van Dingstee viool
Juni
4
Basler Psalmen voor twee orgels en sopraan, Sint-Janskerk Gouda 16:30; Gerben Budding en Arjen Leistra orgels, Nanette Mans sopraan

4
Pièce pour flûte seule, Galerie Smithart Singelstraat 13 Middelburg 16:00; Maaike van der Heijdt, fluit

15
Basler Psalmen voor orgel, Oude Bavokerk, Haarlem 20:00; Leonard Seeleman, orgel

18
Offertoire sur les Grands Jeux voor orgel, Sint Jan de Doperkerk Waalwijk 16:00; Gerard Adriaanse orgel

18
Perfla! voor panfluit en orgel, Kloosterkerk Den Haag 17:20; Matthijs Koene panfluit, Geerten van de Wetering, orgel

18
Wat zalmen op den Avond doen voor beiaard, Toren Sint Jans Kathedraal, s- Hertogenbosch, 13:45 en 15:45; Joost van Balkom, beiaard
Wat zalmen op den Avond doen voor beiaard, Toren Sint Servatiuskerk Schijndel, 14:00; Tommy van Doorn, beiaard
Wat zalmen op den Avond doen voor beiaard, Toren Sint Gertrudiskerk Bergen op Zoom tijd?; Janno den Engelsman, beiaard
Wat zalmen op den Avond doen voor beiaard, Toren Lange Jan Middelburg tijd?; Janno den Engelsman, beiaard

22
Maria Magdalena Motet voor koren en renaissance ensemble, Maria Magdalenakerk, Goes 20:00; Ensembles olv Rutger Valentijn Mauritz, Arno van Wijk, orgel

24
Dialogen voor trompet en orgel, Bonum est voor orgel en sopraan, Adagio voor strijkers, Messa di Voce, Sint Janskerk Gouda 20:00; o.a. Gerben Budding orgel, Nanette Mans sopraan

25
Archipel VII voor harmonium, Sint Cathrien stadskerk, Eindhoven 15:00; Tommy van Doorn, Alexanderharmonium

26
Mise-en-scène voor koor en gitaar, Floriade Almere 11:00; Stefan Gerritsen gitaar, Hollands Collectief Vocaal Ensemble

28
Quatre Préludes pour orgue, Martinikerk Bolsward, 20:00; Gerben Budding orgel
Juli
3
Tombeau voor harmonium, Grote Kerk Elst 12:00; Dirk Luijmes harmonium

9
Mise-en-scène voor koor en gitaar, Broederenkerk Deventer 15:00; Stefan Gerritsen gitaar, Hollands Collectief Vocaal Ensemble

10
Psalmenrequiem voor koor en harp, Waalse Kerk, Walenpleintje Amsterdam, 15:00; Amsterdams Bach Consort olv Niek Idelenburg, Annemieke IJzerman harp

23
Pièce pour flûte seule, Oude Stadhuis, Tholen 15:30;  Maaike van der Heijdt, fluit

24
Tombeau voor harmonium, St. Josephkerk Haarlem 20:00; Dirk Luijmes  harmonium
Augustus
8
Le Bouquet pour orgue, Catherijnekerk Brielle 20:00; Gerben Budding orgel
 
18
De Profundis voor orgel, Cunerakerk Rhenen 20:15; Gerben Budding, orgel
 
23
Basler Psalmen delen I II III, Grote Kerk Den Haag 20:00; Gerben Budding orgel
September
5
De Profundis voor orgel, Bovenkerk Kampen 20:00; Gerben Budding orgel

16
Faux Bourdon voor panfluit, zaal? Zaandam tijd?; Presentatie Flentrop-panfluit, Matthijs Koene Flentrop-panfluit

22
Perfla! voor panfluit en orgel, Kathedaal Zaragoza 20:00; Matthijs Koene panfluit, Silvia Marquez orgel

23
Faux Bourdon, Zürich Zwitserland [Internationaal panfluitfestival]; Matthijs Koene panfluit

24
Kyrie voor orgel opgedragen aan Jan Walraven, Lambertuskerk Wouw 15:30; Janno den Engelsman orgel
Meer informatie
Oktober
2
Psaume 121 voor koor, Kogerkerk Koog aan de Zaan 15:00; Vocaal Ensemble
Intermezzo olv Frank Hilberink, Bas Westerhof orgel

2
Grote Archipel voor piano, Waalse Kerk Walenpleintje Amsterdam, 20:00; Nadezda Filippova piano
Meer informatie

8
Kleine Archipel voor vrouwenkoor en vibrafoon, Schuilkerk Bagijnhof 21
Delft, 16:00; Vrouwenkoor Personare olv Ad van Unen, Bert Wijnings vibrafoon

9
Kleine Archipel voor vrouwenkoor en vibrafoon, Waalse Kerk Breda, 16:00;
Vrouwenkoor Personare olv Ad van Unen, Bart Wijnings vibrafoon

9
Op weg naar Romanesca voor gitaar (besloten concert) première, Protestantse Laurentiuskerk Breda/Ginneken 12:00; Jeroen Vos gitaar

15
Bruiloftsmadrigaal voor sopraan, cello en piano, Dorpskerk Vorden 16:00; Henriette Feith sopraan, Sebastiaan van Halsema cello, Lineke Lever piano

25
Grote Archipel (drie delen,) De Link (Cenakel) Tilburg 20:30; Nadezda Filippova, piano
Meer informatie
November
5
Ordre- Hymne Te lucis ante terminum  voor orgel, Abdijkerk Den Haag 15:30; Gerben Budding orgel

19
De wijngaard voor ac koor Norbertinessenpriorij, Sint-Catharinadal Oosterhout 15:30; Kamerkoor Musa Horti olv Peter Dejans, première

20
De wijngaard voor koor ac Grote Kerk Breda 20:00; Kamerkoor Musa Horti olv Peter Dejans

27
Mise-en-scène voor koor en gitaar, Oosterkerk Hoorn 16:00; Stefan Gerritsen gitaar, Hollands Collectief Vocaal Ensemble